Закарпатська обл., Ужгородський район,
с. Холмок, вул. Свободи 69А,
|
Будівництво протипаводкових споруд: дамб, стін, гребель, накопичувачівПереважна більшість населених пунктів розташовані вздовж річок, які чим далі, то частіше затоплюють навколишню територію. Чи не єдиним способом захисту таких земель від паводків може стати будівництво дамб, протипаводкових стін, гребель, накопичувачів паводкових вод; і безпека мешканців залежатиме лише від якості таких протипаводкових споруд. Отже, дамби – це земляні насипи, які мають невелику ширину, а довжина вимірюється кілометрами та призначаються для захисту територій від затоплення та для створення штучних водойм. Будуються дамби вздовж русел річок та морських берегів, а також в низинних частинах долин та для будівництва доріг над водою.
Дамба представляє собою складну конструкцію та при її будівництві треба враховувати особливості природних та кліматичних умов ділянки будівництва, а також ряд технічних факторів, тому подібні роботи мають виконуватися тільки спеціалістами зі спорудження протипаводкових споруд. Крім того для подібного будівництва потрібно використовувати великовагову спецтехніку, а саме бульдозери, екскаватори та самоскиди. Фахівці нашої фірми виконають у найкращий спосіб всі роботи, від розробки проекту будівництва та його підготовки до введення в експлуатацію самої дамби.
Вимоги до якості дамб. До якісних дамб висувається цілий ряд вимог, а саме: здатність протистояти, за потреби, великому напору води та інших кліматичних стихій (вітру, льоду тощо), великий ступінь ущільнення та водночас невелика величина коефіцієнта фільтрації. Не менш важливим є сполучення дамби з основою та берегами. Щоб задовольнити ці вимоги дамбу роблять з великою масою та об'ємом, саме тіло дамби досить ущільнюють, а укоси роблять досить укріпленими та пологими.
Матеріал для будівництва дамби. Матеріалом для насипу якісної дамби можуть бути піски, супіски, суглинки, ядро дамби робиться з глини, суглинків, глинобетону. Верхні укоси укріплюються кам'яною кладкою або ж залізобетонними плитами. Нижні укоси укіплюють дрібним щебенем або посівом трави. Матеріал може бути місцевим, тоді кар'єр з його видобутку влаштовують на максимально невеликій відстані, щоб забезпечити зручне перевезення ґрунту, та привізним. В такому випадку наша фірма надасть якісні послуги з продажу та доставки ґрунту, піску та щебеню. Найбільш економічними є кам'яні та ґрунтові дамби з місцевого матеріалу з укосами, укріпленими залізобетонними плитами, які дозволяють максимальну механізацію робіт, що робить будівництво більш дешевим.
Склад роботи. Для створення основи дамби знімається верхній родючий шар ґрунту з корінням та рослинами за допомогою бульдозера. Цим ґрунтом згодом можна покрити укоси та гребінь дамби. Для кращого сполучення дамби з основою та для уникнення фільтрації ґрунт основи розпушують та роблять ядро з глини. Висота ядра залежить від планованої висоти дамби та від рівня паводкових вод. Для доставки матеріалу для тіла дамби доцільно використовувати екскаватори з ковшем в комплекті з самоскидами. Насип пошарово розрівнюється та ущільнюється за допомогою бульдозера. Якщо для будівництва дамби використано важкі суглинки, які є водонепроникні, то гребінь дамби робиться вузьким, а якщо – більш легкі, піщані, то робляться більш пологі укоси та широкий гребінь.
Дамби обвалування часто будують для створення штучних водойм у рибгосподарстві. Вони валом огороджують територію ставка чи іншої водойми та мають відповідати певним вимогам. Внутрішні укоси такої дамби та гребені не бажано засаджувати деревами та кущами, адже вони заважатимуть вільному доступу до ставка та проведенню інших господарчих робіт. Крім того, густе листя дерев затінюватиме воду, що буде заважати її прогріву, а відтак і залишатиме ставок малопродуктивним. Якщо укоси дамби будуть занадто стрімкі, це викликатиме ерозію, дуже пологі – заважатимуть причалюванню човнів до берега та догляду за периферійними ділянками ставка.
Чотирикутні сітчані конструкції, заповнені камінням – ще один спосіб будівництва дамб, які зазнають великого навантаження. Такі дамби зазвичай будують для укріплення берегів гірських річок. Така сітка виготовляється з міцного стального дроту, нерідко покритого захисними матеріалами. Дамба, збудована з таких сіток, має одну особливість: чим сильніша течія річки, а відповідно і більше навантаження, тим міцніша вона стає. Течія намиває в таку конструкцію пісок, дрібне каміння та органічні компоненти, що робить дамбу більш важкою та монолітною, а, як наслідок, і більш стійкою до зовнішніх впливів.
Незалежно від того, який вид дамби ви оберете, всі вони потребують виконання великого об'єму земельних робіт, використання спецтехніки та наявності спеціальних знань для проектування, тому повинні виконуватися лише справжніми фахівцями, які є в нашій компанії. |
Контакти ТОВ «КОВАТЕХБУД»
|
ПОСЛУГИ СПЕЦТЕХНІКИБульдозериЕкскаваториЕкскаватори-погрузчикиСамоскидиГрунтовий катокНизькорамний тралТягачіБудівельні роботи в м. Ужгород |
|